Kodėl pirkinius turėtumėte rinktis pagal kokybę, o ne kainą?

Ar kada nors jums teko įsigyti kažką pigaus taupymo sumetimais, o paskui šio sprendimo gailėtis? Jei vis dar gyvenate "studentiškai" ir taupote kiekvieną centą, tai labai nesunku papulti į pigių pirkinių spąstus, bet tai gali ne visada gerai atsiliepti jūsų piniginei. Jeigu esate įsitikinęs, kad pačios žemiausios kainos politika yra geriausias būdas sutaupyti, šis straipsnis skirtas būtent jums. Pabandykime pasidomėti kodėl pirkti kokybiškas prekes labiau apsimoka (tiesiogine šio žodžio prasme), nei pigias.

Pigūs daiktai lūžta.. Dažnai!

Pabandykite prisiminti kokį nors pirkinį, kai manėte jog jį nusipirkote už labai gerą kainą, o metų begyje jis sulūžo ar sugedo. Tai gali būti bet kas: rūbai, batai, įvairūs įrankiai ar įrenginiai, netgi mašina.

Dažniausiai taip nutinka su drabužiais. Dauguma žmonių sako, jog ilgalaikiai drabužiai yra tikrai verti savo kainos. Jeigu perkate maikutę kainuojančia 10€, bet yra tinkama nešioti tik pusmetį, jūs leidžiate vis daugiau pinigų, kai ją turite pakeisti nauja. Panašiai yra ir su smulkiais buitiniais prietaisais. Tarkime jūs nusipirkote pigią kopiją, o po 20 panaudojimų ji sugedo. Greičiausiai tokiu atveju gailėsitės, jog iškarto nepirkote orginalo. Apie automobilius kalbėti turbūt net neverta. Labai sena panaudota mašina, kai nieko nežinote apie jos gedimų ir eksplotacijos istoriją, gali būti labai pavojingas pirkinys. Galite net nepastebėti, kaip atsiradę jos gedimai pradės ryti pinigus, lyg kokia juodoji skylė. Greičiausiai papildomas sumokėtas tūkstantis eurų už šiek tiek naujasnį automobilį gali būti geresnis sprendimas, nei tas pats tūkstantis (ar daugiau) išleistas remontui.

Viskas yra ganėtinai paprasta, pigūs daiktai yra pigūs ne be priežasties. Dažniausiai juos gaminant yra pataupoma geresnių medžiagų sąskaita, ir šie daiktai ilgai netarnauja, todėl gali tekti pirkti tą patį pigų daiktą vėl ir vėl, vien tik dėl to, jog jūs "taupote pinigus".

Pirkdami kokybiškas prekes jūs išties išleidžiate mažiau

Dažniausiai jei rinksitės kokybiškas prekes, visumoj jūs išleisite mažiau. Grįžkime prie rūbų pavyzdžio - jei rinksitės pigiausius, o ne kokybiškus drabužius, juos turėsite dažnai keisti kitais. Pigūs audiniai yra linkę dažniau plyšti ir yra gerokai mažiau atsparūs skalbimui. Paklauskite savęs ar geriau kas metus išleistumėte 200€, kad pakeistumėte sugadintus drabužius, ar kartą per 5 metus išleistumėte 600€ kokybiškiems ilgalaikiams rūbams? Žinoma yra labai lengva pasiduoti pagundai nusipirkti pigią prekę, nes dažniausiai būna labai sunku psichologiškai išleisti didesnę pinigų sumą brangesniam tą pačią funkciją atliekančiam daiktui. Bet kaip visada, kas liečia asmeninius finansus ir jų apskaitą, reikia žiūrėti į ilgalaikį planą. Peržiūrėkite savo pirkinių istoriją ir paskaičiuokite kiek pakartotini pirkiniai jums kainuoja ir palyginkite su kokybiškų pirkinių kaina ir tarnavimo laikotarpiu. Greičiausiai nustebsite, jog kokybiškos prekės turi pranašumą. 

Ne tik taupykite, bet ir mėgaukitės komfortu

Kokybė reiškia ne vien tik ilgalaikiškuma, bet ir komfortą. Pirkdami kokybiškas prekes jūs ne tik sutaupysite, bet ir mėgausitės komfortiškesniu jų naudojimusi. Dažniausiai kokybiškus rūbus yra patogiau dėvėti, įrenginiai savo funkcijas atlieka geriau, bei turi papildomų galimybių, naujasnį automobilį bus patogiau vairuoti, o taip pat jis padės sutaupyti ir kuro atžvilgiu.

Patys ištirkite rinką ir prekių alternatyvas

Kai kurie prekių ženklai bando sukurti iliuziją, jog jie gamina kokybiškus produktus, bet ištiesų taip nėra. Tokių produktų pirkimas yra blogiausias pasirinkimas, nes jūs išleiste daug pinigų prekei, kuri yra tokios pačios kokybės, kaip ir pigesni jos variantai, o po pusmečio turėsite vėl pirkti jai pakaitalą. Taip pat yra nemažai ir pigesnių kokybiškų prekių, kurios dar ženkliau leis sutaupyti, kadangi nusipirksite pigų ir kokybišką produktą. Prieš ką nors perkant reikėtų paskaityti kitų pirkėjų atsiliepimus, pasidomėti koks garantinis periodas yra suteikiamas. Taip pat jei perkamas produktas yra reikalingas tik šiuo momentu ir jo neketinate dažnai naudoti, gal nevisada yra verta pirkti labai brangią ir kokybišką prekę, kuri visą laiką gulės spintelėj ir bus panaudota tik 2-3 kartus.

Nesvarbu kokie taupūs jūs bebūtumėt, ar kiek norėtumėte sutaupyti, kartais išleisti daugiau pinigų kokybiškoms prekėm gali apsimokėti. Svarbiausia yra negalvoti, kiek sutaupysite šiandien, reikia galvoti apie tai kiek pirkdami kokybišką produktą sutaupysite per ateinančius metus.