7 patarimai, kai negalite rasti darbo

Ką daryti, kai negalite rasti darbo? Na, galima sumažinti išlaidas iki minimumo ir užsiregistruoti darbo biržoje. Bet kas toliau? Kaip ir dažniausiai, atsakymas būtų: "tai nuo daug ko priklauso". Pvz:

  • Ar jūs šiuo metu esate bedarbis, dirbate nepilnu etatu, o gal dirbate, bet ieškote geresnės darbo vietos?
  • Ar turite skolų? Kiek? Kokių (būsto, vartojimo, studijų)?
  • Kiek pinigų esate atsidėjęs "juodai dienai"?
  • Ar turite antrą pusę ar artimų žmonių (įskaitant tėvus ir suaugusius vaikus), kurie turi pajamų šaltinį ir gali su jumis pasidalinti išlaidomis?

Pagal šiuos kriterijus: bedarbis žmogus be paskolų ir su dideliu santaupų rezervu, kuris turi daug uždirbantį sutuoktinį ir gyvena mažame miestelyje greičiausiai yra geresnėje situacijoje, nei dirbantis vienišas žmogus, kuris neturi santaupų ir kas mėnesį moka paskolą už butą Vilniaus centre. Kiekvieno situacija yra skirtinga, todėl aklai šiais patarimais nereikėtų vadovautis, bet gal kai ką galima pritaikyti ir sau.

1. Jei dirbate puse etato arba pilnu, bet nesate laimingi - pasilikite turimą darbą

Jei šiuo metu turite darbą, greičiausiai būtų gera mintis jį ir toliau dirbti, kol rasite ką nors geriau. Ne tik, kad visada yra geriau turėti pajamų šaltinį, nei jo neturėti, bet kai kurių darbdavių akimis, galite atrodyti mažiau konkurencingas, turėdami tuščią ir nedarbingą laikotarpį savo CV. Taip pat kuo sunkesnė bus jūsų finansinė padėtis, tuo mažesnė tikimybė, jog derėsitės dėl geresnių sąlygų, kai gausite pasiūlymą.

2. Susiraskite darbą nevisai darbo dienai arba pradėkite savo šalutinį projektą

Na kartais, tai gali būti nevisai šalutinis projektas, jei tai bus vienintelis darbas, kurį darote. Bet susiradus darbą nevisai darbo dienai arba atsidarius savo įmonę galite užsidirbti papildomų pinigų, o taip pat tai padės užpildyti CV spragą, apie kurią kalbėjome anksčiau. Ir ką gali žinoti, gal jūsų verslas įgaus pagreitį ir nebereikės niekada dirbti niekam kitam.

3. Grįžkite į mokslus

Su šituo patarimu reikėtų elgtis atsargiai. Tobulo darbo neturėjimas, tai dar nepriežastis gauti daktaro laipsnį užsienio kalbos literatūroje, vien tik todėl, kad aštuonis metus galėtumėte slėptis nuo pasaulio krimsdami vadovėlius. Bet apsvarščius visas galimybes gal ir gera mintis būtų gauti vieną kitą sertifikatą ar išsilavinimą rinkoje paklausioje srityje.

4. Savanoriaukite

Savanorystė yra puikus būdas užpildyti savo gyvenimą kažkuo kas jums suteiks malonumo, o tuo pačiu ir padės kurti pažystamų ratą, kuris gali būti naudingas, kad ir tose pačiose darbo paieškose. Kadangi savanoriai atlyginimo negauna, tai yra puiki proga surizikuoti ir išmokti naujų įgūdžių. Jūs galite išmėginti ką nors ko niekada nesate daręs anksčiau ir nesijaudinti, dėl to, jog jus atleis. Kai tik įvaldysite savo sugebėjimus naujoje savanoriavimo pozicijoje, turėsite turėsite ką įrašyti į savo CV. Turbūt visai neblogai!

5. Sumažinkite savo lūksčius

Žinoma jūs nenorite gauti mažesnio atlyginimo, nei esate verti, bet atvirai savęs paklauskite: ar jūs nepervertinate savo sugebėjimų arba gal bandote gauti darbą, kuriam neturite pakankamai patirties? Jeigu taip, tai gal vertėtų šiek tiek nuleisti kartelę, susirasti darbą ne tokioje aukštoje pozicijoje ir bandyti kilti karjeros laiptais.

6. Pakeiskite gyvenamąją vietą

Gyvenamosios vietos pakeitimas yra vienas iš viską aukštyn kojom apverčiantis įvykis, kurio dauguma žmonių kratosi ir net nesvarsto. Visgi persikraustymas į kitą miestą dėl darbo gali būti naudingas jūsų karjerai. Galbūt jūsų įgūdžių rinkinys gali būti labiau vertinamas kitoje šalies dalyje ar netgi kitoje valstybėje. Galbūt jūsų karjeros progresą stabdo ne tai kokį darbą dirbate, bet kurioje vietoje tai darote? 

7. Nepasiduokite

Priklausomai nuo jūsų situacijos šiuo patarimu gali būti sunkiausia vadovautis, bet jis yra vienas iš svarbiausių sąraše. Susitaikymas su nemėgstamu darbu arba persikėlimas į kitą miestą dėl jo gali būti varginanti ar baisi patirtis, bet nieko nėra amžino. Paimkite tai ką turite ir kurkite tai ko norite.

Ar jums kada nors buvo sunku rasti darbą? Kokių patarimų jūs galėtumete duoti tiems, kurie susiduria su šia problema?