Ar matuojate kokią pažangą darote?

Ar kada girdėjote posakį "Ką valgote, tuo ir esate" ("You are what you eat")? Tai yra protingi žodžiai, jei jus domina sveika mityba ir gyvensena, tačiau jie negali pasiūlyti daug išminties jūsų finansiniam stabilumui. Bet yra panaši mintis, kuri galioja tiek verslo, tiek asmeninių finansų srityse ir gali šiek tiek padėti: "Ką matuojate, tuo ir esate" ("You are what you measure").

Bet ką gi ši mintis reiškia? Jos šaknys glūdi kitame labai teisingame pasakyme "Darbai parodo daugiau, nei žodžiai". Pavyzdžiai daugelis žmonių sako, kad jie planuoja biudžetus, taupo, investuoja ir panašiai - bet kiek iš jų iš tikrųjų gali tai patvirtinti? Tuo labiau iš kur jie žino ar jų veikla padeda jiems iš lėto kaupti santaupas ar po paviršiumi slepiasi visai kita istorija? Trumpai tariant ne visi kurie gražiai kalba, taip iš tiesų ir elgiasi.

Sėkmė priklauso nuo tikslų įgyvendinimo

Biudžeto planavimas yra vienas mėgstamiausių užsiėmimų tiems žmonėms, kurie vien tik kalba ir nieko nedaro. Tokio tipo žmogus gali pradėti susidarinėti biudžetą, bet mėnesio pabaigoje, jis garsiausiai guosis, jog neturi pinigų. Kodėl taip nutinka? Na problema gali būti jau vien tame, kaip jie planuojasi savo biudžetą. Priežastis, kad jie neturi pinigų gali būti ir ta, kad jie nesilaiko pagrindinio proceso elemento - įgyvendinimo.

Jie nematuoja! Jie neužsirašo, koks jų biudžetas yra kovo mėnesiui ir jie nestebi, kiek ir kam išleidžia, kaip progresuoja kovo mėnesio bėgyje.Tada, mėnesio pabaigoje, jie neturi galimybės pažvelgti atgal ir pamatyti, kur jiems nepasisekė ar kur pavyko įgyvendini tikslus. Devynis kartus iš dešimties, tikslų nematavimas yra tiesiausias kelias į nesėkmę.

Pagalvokite apie svorio metimą: kaip jūs žinote, kad susilaikymas nuo sausainių, ledų ar bandelių yra auka, kuri atsiperka, arba ne? Jūs lipate ant svarstyklų, taigi jūs matuojate! Kas nutiktų, jei jūs niekada nesisvertumėte? Labai tikėtina, kad tiesiog apgaudinėtumėte save, dėvėtumėte laisviausius drabužius ir valgydami naktį bulvių traškučiu keptus be aliejaus, sakytumėte sau, kad jie neturi kalorijų. O po mėnesio, pirkdami vienu dydžiu didesnius drabužius, teisintumėte save tuo, jog buvo išpardavimas. Taip nutinka ir tiems, kurie "planuoja savo biudžetą", bet nefiksuoja, kaip jiems tai sekasi daryti.

Dokumentuokite savo sėkmę!

Turbūt susidarė pakankamai aiškus vaizdas. Jei norite, jog ką nors pavyktų sėkmingai padaryti, įskaitant ir iš lėto kaupti santaupas, turite matuoti viską, ką nusistatėte, kaip tikslą. Nesvarbu ar tai būtų numesti kilogramai, ar sutaupyti pinigai, ar įvykditi pardavimai.

Tikslai ir jų įvykdymo matavimas yra neatskiriami. Kitaip niekada nesužinosite kada savo tikslus įvykdėte, jei nesekėte progreso. Be to visada yra smagu palyginti savo pasiektus rezultatus su pradiniais.

O kaip Jūs? Ar matuojate savo progresą ir ar tai padeda Jums siekti savo tikslų? O gal pažystate ką nors, kam tai pavyksta padaryti be progreso sekimo?