Kompiuterio naudojamų resursų mažinimas

Tyrimai rodo, kad kompiuteriai didžiąją dalį savo darbo laiko stovi be darbo, netgi ir nakties metu. Lietuvoje žmonės tuo piktnaudžiauja rečiau, tačiau sutaupyti gali visi.

Energijos vartojimo sumažinimas, arba sistemos “užmigdymas”

Dauguma šiandienos kompiuterių turi “užmigdymo” ar energijos vartojimo sumažinimo funkcijas. “Energy Star” kompiuteriai “miego” režimu sunaudoja 15 W ar dar mažiau elektros energijos, t.y. maždaug 70 proc. mažiau, nei kompiuteriai be šios funkcijos. “Energy Star” monitoriai turi du “miego” režimus: pirmu sunaudoja 15 W, antruoju – 8 W, o tai – 10 proc. mažiau, nei darbo režimu.
Patariame kompiuteryje nustatyti, kada kompiuteris turėtų “užmigti”, išjungti monitorių, kietąjį diską ir visą sistemą. Tai padeda padaryti energijos taupymo programa Edison, apie kurią rašėme jau anksčiau. Jei nenustatysite, kada kompiuteriui išsijungti, jis ir neišsijungs.

Ar dažni išjungimai nepakenks kompiuteriui?

Pasakėlė, kad dažnas kompiuterių išjunginėjimas sutrumpina jų gyvenimo laiką, neturi jokio pagrindo, nebent jūs kompiuterį išjunginėjate daugybę kartų kiekvieną dieną. Taip pat neteisybė, kad kompiuterio įjungimas reikalauja daug energijos – iš tiesų tas kiekis atitinka keletą sekundžių normalaus kompiuterio darbo.
Kompiuteriai išskiria daug šilumos, ypač procesorius. Jei leisite jiems po keletą valandų per dieną “atvėsti”, gerokai prailginsite jo gyvenimo laiką. Ypač gerai tai veikia judančias dalis, kaip kietasis diskas ar aušintuvai.